bread 1
  >  Inspiracje   >  Obrazki do pokoju dziecięcego
obrazy do pokoju dziecka

Obrazki do pokoju dziecięcego

Urządzając pokój dziecięcy w pierwszej kolejności, szukamy wygodnego łóżka, biurka, czy funkcjonalnych regałów na książki i ubrania. Gdy te decyzje mamy już za sobą, pora na przyjemniejszą część zadania, czyli wybór dekoracji do pokoju dziecka. Jednym ze sprawdzonych sposobów na ożywienie czterech ścian, są obrazki do pokoju dziecięcego. Sprawdźcie, dlaczego skradły serca tak wielu rodziców?

Obrazy do pokoju dziecka, a ich kolorystyka

Obrazy mają szczególną moc oddziaływania – dobrze dopasowane potrafią przemienić zwykły, szary kąt w malownicze miejsce. Kolorowe obrazki w pokoju dziecka będą miały również wpływ na jego rozwój i samopoczucie. Wrażliwość dzieci jest kształtowana przez otoczenie, dlatego warto zadbać, by nie była to biało-czarna rzeczywistość. Maluchy na początku widzą jedynie rozmazane kształty i barwy, jednak z czasem dostrzegają je coraz wyraźniej, aż w końcu podziwiają pełen zakres kolorów.

pokój dziecięcy - obrazy i dekoracje

Pastele czy wyraziste kolory?

Jak wynika z badań, niemowlaki bardzo dobrze czują się w kolorach ludzkiej skóry (beż, krem, kolory cieliste), a także w pastelach takich jak pudrowy róż, czy błękitny niebieski. Intensywne i kontrastujące ze sobą barwy, pobudzają kreatywność, ale z drugiej strony mogą wpływać na płaczliwość dziecka i problemy z zasypianiem. Warto pamiętać o symbolice kolorów przy wyborze obrazów do pokoju dziecka. Nie ma oczywiście jednej reguły, która sprawdzi się w każdym przypadku, dlatego najlepiej obserwować swoją pociechę i jej reakcje na różne bodźce.

Obrazki do dziecięcego pokoju – inspiracje

Być może wydaje wam się, że „taki czy inny” obrazek w pokoju dziecka, nie będzie odgrywał większego znaczenia.Nic bardziej mylnego! Gdy maluch dorasta, bardzo ważne jest, by otaczająca go przestrzeń dawała mu poczucie bezpieczeństwa. Jak już wiecie, istotna jest kolorystyka obrazów, ale także, to, co przedstawia dany obraz/grafika/zdjęcie/plakat. Warto przyjrzeć się, co sprawia dziecku największą radość. Może ma już swoją ulubioną postać z bajki albo superbohatera, z którym najbardziej się utożsamia? Jeśli tak, to będzie to idealna podpowiedź, by właśnie ta postać zdobiła ściany jego pokoju.

Obrazy edukacyjne

A co powiecie na zabawę i naukę jednocześnie? Obecnie znajdziecie wiele plakatów i obrazów, które nie tylko pełnią funkcję dekoracyjną, ale także edukują. Szczególnie polecamy plakaty roślinne, dzięki którym dziecko może odkrywać świat przyrody we własnym pokoju. Dla starszych dzieci można pokusić się o nieco trudniejsze ilustracje np. przedstawiające mapę, układ słoneczny lub tabliczkę mnożenia. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie mu przyswoić wiedzę.

Obrazy ze zwierzakami

Sprawdzonym pomysłem są również obrazy ze zwierzątkami, od tych najbardziej popularnych, jak kotek, czy piesek, po bardziej egzotyczne. Otaczanie się zwierzętami wpływa na wrażliwość dziecka, dlatego obraz lub plakat z ukochanym pupilem, jest strzałem w dziesiątkę.  

Jak widać zarówno obrazy do pokoju dziewczynki, jak i obrazki do pokoju chłopca wcale nie muszą być nudne i stereotypowe. Warto uruchomić wyobraźnię i świadomie podchodzić do zakupu nawet tak z pozoru błahych rzeczy, jak obrazki. W końcu dla malucha jego własny pokój, to coś znacznie więcej, niż tylko cztery ściany.

Dodaj komenatrz

0