bread 1
  >  Inspiracje   >  Aranżacja i projekt pokoju dla dziewczynki – inspiracje i praktyczne wskazówki
pokoj dzieciecy baletnica bialy gladki scaled

Aranżacja i projekt pokoju dla dziewczynki – inspiracje i praktyczne wskazówki

Aranżacja pokoju dla dziewczynki może wydać się na pozór ciężka, jeżeli nie miałeś do tej pory styczności z urządzaniem pokoju w takim stylu. Warto pamiętać, że w tym przypadku nie ma jednak znaczenia jego wielkość. Bowiem każdy pokój, czy to w małym mieszkaniu, czy w domu jednorodzinnym można urządzić naprawdę pięknie. Jeżeli temat projektowania jest Ci obcy, lub uważasz, że będzie to dla Ciebie kłopot, zawsze możesz zwrócić się o pomoc do firm, które zajmują się tego typu usługami. W tym artykule przedstawiono kilka ciekawych pomysłów oraz inspiracji, na które należy zwrócić uwagę podczas projektowania pokoju, jeżeli zamierzasz podjąć się tego zadania samemu. Satysfakcja zawsze będzie większa, jeśli pomysł zostanie zaprojektowany przez domownika, lub członka rodziny. 

Projekt pokoju dla dziewczynki — na co zwrócić uwagę

Projekt pokoju dla dziewczynki powinien być rozłożony na kilka ważnych czynników, takich jak:

  • Dekoracja ścian oraz ich walory kolorystyczne — kolory pastelowe są idealnym pomysłem na dekorację całego pokoju. Dziewczynki uwielbiają ich delikatność. W ten typ kolorów można wplątać kolor mebli, szafek, plakatów oraz zasłon. 
  • Ściany — w tym przypadku preferowany barwa malowania, to kolor szary bądź klasyczna biel. W ostatnim czasie owe kolory stały się niesłychanie modne przez swoją prostotę, oraz możliwość dekoracji ogromną gamą kolorów. Jakby nie patrzeć, przez ich neutralność każdy rodzaj oraz kolor mebli idealnie się do nich wpasuje. 
  • Naklejki ścienne — w ostatnim czasie popularność zyskały również naklejki dużych rozmiarów. W szczególności na myśl przychodzą tu naklejki kwiatów, taki jak piwonie, bądź róże. A jak wiadomo, dziewczynki oraz kobiety kochają kwiaty. Ponadto ten typ dekoracji pozwala poczuć spokój, bezpieczeństwo oraz zmniejsza napięcie. 

Pokój dziecięcy dla dziewczynki — umeblowanie

Pokój dziecięcy dla dziewczynki powinien mieścić w sobie niski stoliczek, przy którym dziecko będzie mogło się bawić, malować, rysować oraz się uczyć. Dodatkowo znajdzie swoje zastosowanie podczas popołudniowych herbatek z lalkami, które są nieodzownym elementem pokoju każdej dziewczynki. W doborze odpowiednich mebli dziecięcych warto sprawdzić naszą kolekcję zestawów, która oferuje ogromną ilość asortymentu związanego z umeblowaniem pokoi dla dziecka.

  • Kolory — W tym przypadku powinno zwrócić się uwagę na ujednolicenie kolorów. Przy doborze koloru mebli warto mieć na względzie, by kolory nie kontrastowały ze sobą. Idealnym pomysłem może być połączenie ciepłych kolorów z bielą, takich jak pudrowy róż. Skup się na rodzaju koloru; wybierz je tak, aby wszystkie były intensywne, bądź na przykład pastelowe, lub ciemne. Ponadto pokój młodzieżowy dla dziewczynki może być wykonany w podobny sposób, jednakże w tym przypadku należy zastanowić się typowo nad kolorystyką. Dobrym pomysłem będzie pójście w kierunku kolorów klasycznych, jednakże wszystko zależy od preferencji dziecka, dlatego też warto spytać się go o opinię. 

 Pokój dla dziewczynki inspiracje — pokój dla niemowlaka

Pokój dla dziewczynki niemowlak — najlepszym pomysłem na aranżację pokoju dla niemowlaka jest styl bajkowy. W takim rodzaju pokoju nie ma konieczności zakupu wielu mebli, warto jednak skupić się na pięknym łóżeczku dla księżniczki. Meble powinny być ograniczone do minimum, ponieważ w okresie niemowlęcym dziecko i tak nie będzie z nich korzystać. Jednakże meble, które mogą się przydać to takie, w których przechowywane będą wszystkie niezbędne akcesoria do pielęgnacji dziecka. 

0