bread 1
  >  Porady   >  Jak urządzić pokój młodzieżowy? Garść praktycznych porad
pokoj lulu bialy gladki

Jak urządzić pokój młodzieżowy? Garść praktycznych porad

Nastolatki to już nie dzieci, ale jeszcze nie dorośli. Jest to szczególny czas w życiu człowieka – wchodzenie w dorosłość krok po kroku. Młodzieniec kreuje wówczas swój styl, rozwija osobowość. Aby mógł dorastać w przyjaznych warunkach, potrzebny jest odpowiednio zaaranżowany pokój. Jak urządzić pokój młodzieżowy i czym się kierować dokonując zakupu? Odpowiedzi na te i inne ważne pytania znajdziesz poniżej.

Aranżując pokój młodzieżowy, wsłuchaj się w potrzeby swojej dorastającej pociechy

Chociaż rodzicom często trudno się z tym pogodzić, nastolatek to już nie dziecko. Warto o tym pamiętać wybierając meble do pokoju młodzieżowego. Zapytaj go, jaką ma wizję i co chciałby zmienić w swoim pokoju. Nie podejmuj decyzji bez konsultacji, ponieważ istnieje spore ryzyko, że nie trafisz w gust swojej pociechy. Ustalając wspólnie szczegóły dotyczące kolorystyki aranżacji, warto pamiętać o tym, że w tym wieku częste zmiany to norma. Wybierając kolor ścian, zwróć uwagę na kolory uniwersalne, które z łatwością dopasują się do wielu aranżacji. Postaw na biel, szarości czy delikatne zielenie, które nie będą drażnić i rozpraszać w trakcie nauki.

Praktyczne rozwiązania w pokoju nastolatka

Meble do pokoju młodzieżowego powinny być funkcjonalne. Warto postawić na łóżko, które posiada dodatkową szufladę do przechowywania. Dzięki temu rozwiązaniu pościel nie będzie zajmowała miejsca w szafie. Trzeba pamiętać, że jest to wciąż pokój dla ucznia. Meble młodzieżowe powinny więc umożliwiać komfortową naukę. Biurko z szufladami i półkami pomoże nastolatkowi w organizacji. Powinno być ustawione w taki sposób, aby mógł/mogła uczyć się korzystając ze światła naturalnego. Jeśli Twój nastolatek jest pasjonatem gadżetów i przywiązuje się do swoich rzeczy, to w pokoju na pewno przyda się pojemna komoda. Aby zadbać o porządek, warto wstawić do takiej komody organizery.

Jak ustawić meble w pokoju młodzieżowym?

Poza odpowiednim stylem mebli i kolorystyką istotne jest także odpowiednie ustawienie mebli. Przede wszystkim zwróćcie uwagę, by dopasować je w taki sposób, aby umożliwiały komfortowe korzystanie z pokoju. Warto podzielić pomieszczenie na kilka stref:

  • Strefa wypoczynku – tutaj powinno znaleźć się łóżko, pufy i wszystko to, co służy do wypoczynku i relaksu.
  • Strefa pracy – czyli miejsce na biurko i fotel.
  • Strefa służąca do przygotowań – w niej powinna znaleźć się szafa, komoda, lustro.

Jeśli metraż jest niewielki, wykorzystajcie wolne przestrzenie na ścianach. Zamiast dużej komody czy szafy, doskonale sprawdzą się półki i szafki wiszące. Dobrym wyborem okażą się meble młodzieżowe, które spełniają więcej niż tylko jedną funkcję. Dzięki podzieleniu pokoju na strefy aranżacja będzie wyglądała spójnie, a pomieszczenie będzie funkcjonalne. Meble młodzieżowe powinny prezentować wysoką jakość, o czym także nie można zapominać.

Pokój młodzieżowy Baby Boo

Jakie meble do pokoju młodzieżowego można znaleźć w Baby Boo?  Wygodne łóżka, stylowe biurka, pojemne szafy i komody, czy funkcjonalne meblościanki w różnych wariantach kolorystycznych, to tylko niektóre propozycje z naszej oferty. Nastolatkowie pokochali je za ich oryginalny styl i wygodę. Dzięki temu mogą poczuć się w swoim królestwie w pełni komfortowo I bezpiecznie. Wejdź na naszą stronę i zobacz, który zestaw najlepiej sprawdzi się w pokoju Twojego nastolatka.

0