bread 1
  >  Porady   >  Jak dobrać zasłony do pokoju dziecka?
Zasłony do pokoju dziecięcego

Jak dobrać zasłony do pokoju dziecka?

Trudno wyobrazić sobie pokój dziecięcy bez zasłon. To zdecydowanie ten dodatek, który sprawia, że wnętrze staje się przytulne. Jeśli jesteś na etapie poszukiwania zasłon do pokoju dziecka, to ten artykuł adresowany jest właśnie do Ciebie. Z myślą o rodzicach, którzy często nie mają czasu na zastanawianie się nad każdym detalem, przygotowaliśmy kilka wskazówek, jak dobrać zasłony do pokoju dziecka?

Zasłony – element, który odmieni pokój dziecięcy

Jak doskonale wiecie zasłony to ten element dekoracji domu, który tylko z pozoru można nazwać drugorzędnym. W rzeczywistości, to one nadają wnętrzu klimat, zdobią nasze okna, a także mają zastosowanie praktyczne – chronią przed promieniami słonecznymi. Ten aspekt jest szczególnie istotny w pokoju dziecięcym, by zasłony nie przepuszczały światła zarówno dziennego, jak i światła lamp z ulicy.

Jak wybrać zasłony do pokoju dziecięcego

Na to hasło zapewne rodzi się w waszej głowie wiele różnych pytań: Jaki materiał? Kolor? Wzór? Jaka faktura? No właśnie, czym się kierować? Niezależnie czy dobieramy zasłony do pokoju chłopca lub zasłony do pokoju dziewczynki powinniśmy mieć na względzie kilka priorytetów.

Wybór materiału

To, z jakiego materiału wykonane są zasłony ma bardzo duże znaczenie. Na rynku dostępne są m.in.: materiały: naturalne, zwiewne, ciężkie, zaciemniające. W pokoju dziecięcym, gdzie zazwyczaj można zastać tętniący życiem „plac zabaw”, musimy wziąć pod uwagę regularne porządki w tym częste pranie zasłon. Warto zatem zwrócić uwagę na jakość materiału, a nie tylko względy estetyczne. W przypadku naturalnych tkanin, jak np. len, czy bawełna zapłacimy więcej, ale dzięki temu zyskamy produkt o wysokiej jakości. Tego typu zasłony nie elektryzują się i są antyalergiczne, co dodatkowo może przekonać wielu rodziców.

Kolor zasłon

Dobór koloru to kwestia subiektywna, zależąca w dużej mierze od gustu, ale zawsze poza względami dekoracyjnymi warto wciąć pod uwagę charakter wnętrza. Dzięki temu unikniemy wrażenia, że zakupione zasłony, mimo że piękne, to nijak nie pasują do całej reszty. W przypadku zasłon do pokoju niemowlaka raczej nie przesadzajmy z paletą kolorów, czy kontrastującymi wzorami. Lepiej sięgnąć po stonowane barwy (biel, beż, róż, błękit), które stworzą przytulny klimat i nie będą przeszkadzać w usypianiu dziecka. Jeśli chcemy wpuścić do pokoju trochę fantazji, warto znaleźć zasłony zdobione w postacie z bajek. Do tego idealnie będą pasowały meble od Baby Boo, które również są zdobione w baśniowe wzory dostępne w różnych kolorach.

Sprawdzone triki

Jeżeli pokój dziecka jest przestronny i słoneczny, to możemy śmiało postawić na cięższe (grubsze) materiały, które nie przepuszczają dużej ilości światła. Dzięki temu łatwiej będzie ułożyć dziecko do spania na popołudniową drzemkę, bez obawy, że promienie słońca wybudzą go ze snu. Natomiast w przypadku małych pokoi o wiele lepiej sprawdzą się delikatne i lekkie tkaniny. W ten sposób optycznie pokój będzie sprawiał wrażenie bardziej przestronnego. Niewielkie przestrzenie powinny być również wyposażone w meble, które nie przytłaczają swoją wielkością, czy chaotycznym ustawieniem.

Zapamiętując te kilka istotnych wskazówek, z pewnością dekorowanie pokoju dziecka nie będzie dla was już tak dużym wyzwaniem.

Dodaj komenatrz

0