bread 1
  >  Porady   >  Czym kierować się przy wyborze łóżka dla dziecka?
e4cc12dfb8b6e9e4be44b9b3c9acc9c1

Czym kierować się przy wyborze łóżka dla dziecka?

Urządzając pokój dziecięcy, jedna z najważniejszych decyzji, jaka stoi przed rodzicami, to zakup i dopasowanie łóżka dla dziecka. Na rynku dostępnych jest tysiące różnych modeli, a przeglądanie ich może przyprawić o zawrót głowy. By oszczędzić czasu i wybrać produkty z najwyższej półki, podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze łóżka dla dziecka? 

Pierwsze łóżko dla dziecka – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przy wyborze pierwszego dziecięcego łóżka, mamy do czynienia z maluchem, stąd przede wszystkim powinniśmy kierować się jego bezpieczeństwem i wygodą. Szczególnie w przypadku łóżeczka dla niemowląt należy sprawdzić, czy nie ma ono ostrych krawędzi, jest wykonane z wytrzymałego materiału i ma zapewnione odpowiednie certyfikaty. Te ostatnie są gwarancją wysokiej jakości, na której powinno zależeć każdemu rodzicowi.  

Łóżko dla dziecka z barierką 

By uniknąć zagrożenia, szczególnie wtedy, gdy dziecko dorasta i roznosi go energia, polecamy modele z barierką. Ten, który cieszy się dużym powodzeniem, to łóżeczko drewniane z barierką i szufladą. Oprócz tego, że jest bezpieczne, ma również bardzo praktyczne zastosowanie – można przechowywać w nim pościel lub ulubione zabawki naszej pociechy. Jeśli mamy do zagospodarowania mały pokój, dobrym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w podwójne łóżko dla dzieci.  Solidny, drewniany stelaż gwarantuje, że łóżko będzie służyło na wiele lat. Ponadto drewno jest materiałem, który tworzy wyjątkowo przytulną atmosferę. Wzbogacone o kolorowe samochody, księżniczki, misie czy kwiaty dodaje magii i dzieci mogą poczuć się, jak w prawdziwej baśni. Jeśli więc zastanawialiście się, czy warto wybrać łóżko drewniane dla dziecka, to mamy nadzieję, że rozwialiśmy wasze dylematy. 

Łóżko dla nastolatka 

Urządzając pokój dla nastolatka, przede wszystkim powinniśmy zapytać o zdanie właśnie jego, jako że nie jest już dzieckiem, sam najlepiej potrafi rozpoznać swoje potrzeby. Nasza rola będzie sprowadzała się zatem bardziej do doradzenia np. w kwestii odpowiedniego materaca lub wielkości (tak, by łóżko służyło na długie lata). W kwestii designu dajmy mu zaszaleć, by właśnie to miejsce stało się jego oazą.  

Podsumowując, wybierając łóżko dla dziewczynki, ale także łóżko dla chłopca podstawowym kryterium powinien być komfort dziecka i jego bezpieczeństwo. By nasza pociecha mogła się zdrowo rozwijać, niezbędna jest regeneracja, czyli przede wszystkim sen. Nie oszczędzajmy zatem na tym kluczowym meblu – wybierajmy mądrze, zawsze dopasowując łóżko do wieku naszego dziecka i jego potrzeb.

Dodaj komenatrz

0