bread 1
  >  Porady   >  Jak urządzić mały pokój dziecka – porady, inspiracje na rok 2021
pokoj LULU surf bialy

Jak urządzić mały pokój dziecka – porady, inspiracje na rok 2021

Ile ludzi tyle gustów, a o gustach przecież się nie dyskutuje, czyż nie? To prawda znana od lat, ale wcale nie musi oznaczać, że urządzając pokoik dla dziecka, jesteśmy skazani wyłącznie na siebie i własne wyczucie stylu. Każdego roku pomocne okazują się sprawdzone porady ekspertów, projektantów wnętrz czy producentów mebli takich jak BabyBoo. Dzięki nim przekonacie się, jak urządzić mały pokój i zamienić go w przytulne gniazdko.  

Aranżacja małego pokoju 

Mając do dyspozycji ograniczoną przestrzeń, warto krok po kroku zaprojektować nawet najdrobniejszy szczegół. W przeciwnym razie mały pokój zostanie przytłoczony np. wielkimi niedopasowanymi meblami lub choćby ich niewłaściwym rozmieszczeniem. Jak temu zapobiec? Bardzo często mieszkańcy niedużych mieszkań np. bloków stają przed podobnymi dylematami. Jak urządzić mały pokój w bloku? Warto zacząć od tego, jakie elementy wystroju są niezbędne dla naszego dziecka, począwszy od priorytetów, a kończąc na rzeczach mniej istotnych.   

Mały pokój dziecięcy 

W przypadku niemowlaków pokój powinien być przede wszystkim wyposażony w wygodne łóżeczko. To w nim nasza pociecha spędza większość swojego czasu, dlatego warto zadbać, by było komfortowe i gwarantowało poczucie bezpieczeństwa. Mały pokój dla dziewczynki, ale także dla chłopca najlepiej, gdy zawiera pojemne regały i pojemniki na zabawki tak, by dało się zapanować nad potencjalnym bałaganem. Dzieci nie przepadają za robieniem porządków, warto dobierając odpowiednie meble, maksymalnie im to ułatwić. Jeśli myśleliście, że mieszkając w bloku, jest to niemożliwe, to nic bardziej mylnego! 

Aranżacje małego pokoju w bloku 

Starsze dzieci w wieku szkolnym muszą mieć zapewnione miejsce nie tylko do zabawy, ale także do nauki i odpoczynku. W przypadku aranżacji małych pokoi w bloku idealnie sprawdzą się meble kompaktowe takie jak: składane stoły i krzesła, rozkładane sofy lub łóżka podwójne dla dzieci dostępne w naszej ofercie. Jest to rozwiązanie szczególnie polecane, gdy nie wiemy, jak urządzić bardzo mały pokój, a mamy więcej niż jedno dziecko. W ten sposób optycznie powiększymy przestrzeń, a dodając do tego ciekawe dodatki (wiszące lampy, wąskie szafy, półki zamontowane na ścianie), gwarantujemy, że oszczędzicie sporo miejsca. Nie zapomnijcie również o dobraniu odpowiednich kolorów. Do małych pokoików polecane są jasne barwy takie jak: biel, pudrowy róż, błękit, czy łagodne szarości. Dodatkowo można wzbogacić wystrój ścian o rodzinne zdjęcia, obrazy czy tapetę, którą wybierzcie razem ze swoją pociechą. 

Dodaj komenatrz

0