bread 1
  >  Porady   >  Jak nauczyć dzieci porządku – regał na zabawki
Jak nauczyć dzieci porządku, czyli regał na zabawki

Jak nauczyć dzieci porządku – regał na zabawki

Każdy, kto ma w domu małego szkraba, doskonale wie, jak szybko pokój dziecięcy potrafi zamienić się w jeden wielki plac zabaw. Dotyczy to przede wszystkim najmłodszych dzieci, ale te – w wieku wczesnoszkolnym również potrafią solidnie nabałaganić. Dlatego zamiast chodzenia za nimi krok w krok, zbierania porozrzucanych zabawek i marnowania sporej ilości czasu, czy nie lepiej zainwestować w wielofunkcyjny regał na zabawki? To jeden z tych mebli, którego posiadanie może zdziałać cuda oczywiście pod warunkiem, że będziemy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. 

Regał do pokoju dziecięcego 

Pokój dziecięcy rządzi się swoimi prawami i nic dziwnego, jest to bowiem prawdziwe królestwo naszego dziecka. Jednak to my sprawujemy nad nim opiekę, dlatego tak bardzo zależy nam na jego bezpieczeństwie i na przekazaniu kilku istotnych zasad. Jednym z priorytetów jest nauczenia dzieci odpowiedzialności za swoje rzeczy – odkładania ich tam, gdzie po zabawie powinno być ich miejsce.  Przede wszystkim powinniśmy maksymalnie ułatwić mu to niemałe wyzwanie, dlatego warto zadbać o odpowiednie wyposażenie pokoju. Najprostszym rozwiązaniem, jest zainwestowanie w regały do pokoju dziecka. Odpowiednio dopasowane nadadzą nie tylko oryginalny wygląd wnętrzu, ale także będą praktycznym sposobem na walkę z bałaganem.  

Regał z pojemnikami na zabawki 

Pionowe bądź kwadratowe, z półkami otwartymi lub zamykane, gładkie, ale też z pomysłowymi dekoracjami na drzwiczkach, czyli jednym słowem do wyboru do koloru. Regały na zabawki to ta rzecz, przy której warto puścić wodze fantazji, dlatego polecamy przyjrzeć się ich kształtom i wzorom. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór regałów dla dzieci. Dbamy o to, by wysoka jakość zawsze szła w parze z ciekawym designem. Projekty od Babyboo, to sprawdzone  rozwiązanie dla dzieci w każdym wieku. Maluchy uwielbiają świat baśni i kolorów, dlatego specjalnie dla nich przygotowaliśmy wyjątkową serię z różowym i niebieskim wypełnieniem. Dzięki żywym kolorom stworzymy przytulny klimat, a odpowiednio dopasowane meble do wieku dziecka znacznie ułatwią mu porządkowanie swoich rzeczy. Regał dla dziewczynki lub chłopca można zamówić w różnych odcieniach drewna, dopasowując je pod swoje własne preferencje. Te kilka sprawdzonych trików sprawią, że wkrótce sprzątanie stanie się równie przyjemne, co sama zabawa. Warto doznać prawdziwego szoku i przekonać się na własne oczy, jak nasze dziecko zabiera się za codzienne porządki! 

Dodaj komenatrz

0