bread 1
  >  Porady   >  Jak urządzić pokój dla chłopca?
Jak urządzić pokój dla chłopca - inspiracje

Jak urządzić pokój dla chłopca?

Pokój dla chłopca to jego prywatne cztery ściany, w których powinien czuć się komfortowo i bezpiecznie. Wielu rodziców widząc, że jego syn dorasta i potrzebuje swojej własnej przestrzeni, zastanawia się, jak powinien wyglądać wymarzony pokój chłopięcy?  Wychodząc naprzeciw powyższym dylematom, przygotowaliśmy kilka (naszym zdaniem) najważniejszych wskazówek.  

Pomysły na aranżację pokoju dla chłopca – kilka kluczowych porad

Przede wszystkim najważniejsze, by wziąć pod uwagę wiek naszego dziecka, a co za tym idzie jego potrzeby. Pokój dziecięcy dla chłopca powinien zostać wyposażony w nieco inne niezbędne meble dziecięce oraz akcesoria niż pokój młodzieżowy

Gdy mamy do czynienia z maluchem, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jego bezpieczeństwo. Odpowiednio dobrane łóżko z poręczą, to rzecz absolutnie kluczowa dzięki, której nie będziemy musieli zamartwiać się o naszą pociechę. Ponadto w pokoju chłopięcym nie powinno zabraknąć miejsca na pojemniki na zabawki i wytrzymałe, pojemne szafy, które zdołają je pomieścić. Nie od dziś wiadomo, że chłopcy uwielbiają majsterkować, kopać w piłkę, budować konstrukcje z klocków LEGO, czy inne kreatywne  zabawy. Dzięki odpowiedniemu zagospodarowaniu pokoju i praktycznym meblom można nauczyć je szybko i skutecznie sprzątać swoje zabawki.  Równie ważne jest nadanie charakteru tej wyjątkowej przestrzeni. Warto ożywić wnętrze dopasowując odpowiedni kolor ścian, pamiętając o tym, że chłopcy zazwyczaj preferują stonowane kolory. Alternatywą mogą być tapety z ciekawymi ilustracjami np. ulubionych postaci z bajek naszego dziecka. 

Pokój młodzieżowy dla chłopca – inspiracje   

W przypadku pokoju młodzieżowego dla chłopca najpierw polecamy wsłuchać się w oczekiwania dziecka, a także obserwować czym się interesuje. Nastolatkowie bywają bardzo kapryśni i lubią się buntować. Pasje dorastającego chłopca mogą być idealnym tropem do stworzenia unikalnej przestrzeni, do której z przyjemnością będzie wracał po szkole. Wygląd ma znaczenie, ale jednocześnie priorytetem powinno być zapewnienie odpowiednich warunków do nauki. Pokój młodzieżowy zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki powinien być wyposażony w biurko dla dziecka, dopasowane do niego krzesło lub regulowany fotel, a także odpowiednie oświetlenie. Wszystkie niezbędne akcesoria takie jak: biurka, regały, szafy i wiele innych znajdziecie Państwo na naszej stronie Baby Boo. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na funkcjonalne meblościanki z biurkami, które z pewnością ułatwią wybór i będą służyć chłopcu na długie lata. 

Dodaj komenatrz

0