bread 1
  >  Inspiracje   >  Sprawdzone pomysły na funkcjonalne ustawienie biurka w pokoju dziecka

Sprawdzone pomysły na funkcjonalne ustawienie biurka w pokoju dziecka

Pokój dziecka to zarazem miejsce do nauki, zabawy, jak i relaksu. Nic więc dziwnego, że połączenie tych trzech funkcji w jednym miejscu, bywa dla rodziców problematyczne. Bez wątpienia biurko dziecięce to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia pokoju. W jaki sposób je ustawić, by dziecko lubiło spędzać przy nim czas i jednocześnie nabrało dobrych nawyków? Gotowi na garść praktycznej wiedzy? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska…

Ustawienie biurka w pokoju dziecka – kieruj się kilkoma prostymi zasadami

Ustawienie biurka dla dzieci zależy przede wszystkim od dwóch czynników: ilości oświetlenia naturalnego w pomieszczeniu oraz powierzchni pokoju. Oświetlenie odgrywa tutaj rolę pierwszoplanową. Jedną z naczelnych zasad, jest ustawienie biurka pod kątem padania światła naturalnego. Zależność tą przedstawia się bardzo prosto: jeśli dziecko jest praworęczne, światło naturalne musi padać z lewej strony i analogicznie w przypadku sytuacji odwrotnej.

Postaw na praktyczne rozwiązanie

Większość dzieci uwielbia gromadzić w swoim pokoju przeróżne skarby. Problem w tym, że często nie ma miejsca, by je pomieścić, stąd tak ważne jest, by biurko było wyposażone w pojemną szafkę. Będzie mogło przechowywać w niej najważniejsze przybory szkolne, podręczniki, czy inne niezbędne rzeczy. Wybierając biurko, zwróćcie uwagę nie tylko na szerokość blatu, ale także dodatkowe powierzchnie. Na ofercie Baby Boo znajdziecie szeroki wybór biurek dziecięcych, wyposażonych w funkcjonalne półki i szuflady.

Oprócz przemyślenia, jakie biurko wybrać i gdzie je postawić, koniecznie dobierz odpowiednią wysokość mebla do wzrostu dziecka. Twoja pociecha siedząc na krześle przy biurku powinna mieć:

  • proste plecy,
  • oparte na blacie łokcie,
  • nogi z podłogą mają tworzyć kąt prosty.

Takie ustawienie biurka będą gwarantowały prawidłowy rozwój dziecka oraz zapewnią mu komfort.

Gdzie ustawić biurko dla dziecka w małym pokoju? 

Dobrym rozwiązaniem na ustanowienie biurka w małym pokoju, jest zakup łóżka piętrowego, a pod nim ustawienie biurka. To metoda, która pozwala na zagospodarowanie wolnej przestrzeni. Na górze dziecko będzie miało wygodne miejsce do spania i wypoczynku, a pod spodem miejsce do nauki i zabawy. Ustawienie pod łóżkiem piętrowym dodatkowych szafek przy biurku czy półki na drukarkę pozwoli na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Łóżko i biurko należy postawić, jak najbliżej źródła naturalnego światła, jak również wyposażyć miejsce do nauki w wysokiej klasy oświetlenie, które umożliwi odrabianie lekcji nawet po zmroku. 

Alternatywnym rozwiązaniem dla pokoju o małej powierzchni jest biurko narożne. Ustawione w rogu ściany umożliwi zagospodarowanie każdego centymetra przestrzeni. W połączeniu z wiszącymi półkami czy regałami pomieści wiele pomocy edukacyjnych, sprzętów elektronicznych czy zabawek. 

Jak ustawić biurko w pokoju dziecka wykorzystując parapet? 

Parapet to świetna, dodatkowa powierzchnia do wykorzystania. Może być doskonałym przedłużeniem blatu. Dzięki temu umieścimy na nim dekoracje, zabawki czy książki, na które wcześniej nie było wystarczającej przestrzeni. To także najlepsze miejsce padania promieni słonecznych. Jeśli latem słońce będzie zbyt intensywne, wówczas wystarczy zaopatrzyć okno nad biurkiem w roletę lub zasłony.  Miejsce pod oknem, to zdecydowanie najlepsze ustawienie biurka w pokoju dziecka.


Jeśli poszukujesz biurka dziecięcego odwiedź ofertę naszego sklepu, gdzie dostępne są unikalne, designerskie modele, zarówno dla dzieci, jaki i nastolatków.

0