bread 1
  >  Inspiracje   >  Jak urządzić kącik dla niemowlaka? Kilka sprawdzonych patentów
30f9abbf17dfc364fec551dd2db3404a

Jak urządzić kącik dla niemowlaka? Kilka sprawdzonych patentów

Pokój dla malucha, czy może kącik w sypialni? To nieustanny dylemat wielu rodziców. Nie każdy może pozwolić sobie na urządzenie odrębnego pokoju dla noworodka, dlatego dobrym rozwiązaniem, jest wydzielenie kącika w sypialni. Skoro ma to być wspólna przestrzeń dla trojga, warto dostosować ją tak, by spełniania oczekiwania każdego z was.  Jeśli zastanawiasz się, jak przeorganizować sypialnię i umeblować kącik dla dziecka, sprawdź kilka patentów, od czego zacząć… 

Kącik dla niemowlaka – podstawowe wyposażenie 

Większość rodziców decyduje się na zaaranżowanie kącika dla niemowlaka we własnej sypialni. Przemawiają za tym przede wszystkim względy praktyczne i bezpieczeństwo dziecka. Maluch w pierwszych miesiącach swojego życia wymaga ciągłej opieki, dlatego nie chcemy spuszczać go z oczu. Dzięki temu, że dzieli z nami tę samą przestrzeń, możemy w prosty sposób, inwestując w zaledwie kilka podstawowych mebli, stworzyć przytulny i funkcjonalny kąt. 

Czego nie może zabraknąć w kąciku dla niemowlaka? Przede wszystkim łóżka, przewijaka i praktycznego mebla (półki, regału, komody), który pomieści niezbędne akcesoria dziecięce. Dla własnej wygody można także pokusić się o fotel, który postawimy obok łóżeczka. Z pewnością przyda się podczas karmienia lub choćby czytania bajek przed snem. 

Jak dobrać łóżeczko urządzając kącik dla niemowlaka? 

Kącik niemowlaka – porady jak go urządzić

Mebel, w który powinniśmy zainwestować w pierwszej kolejności, to dobrze dopasowane łóżeczko. To właśnie w nim maluszek spędzi większość czasu w pierwszych miesiącach swojego życia, dlatego powinno być: 

  • wygodne (z odpowiednio dopasowanym materacem), 
  • stabilne, 
  • wykonane z naturalnych materiałów, 
  • odpowiednio usytuowane, 
  • maksymalnie bezpieczne. 

Łóżeczko dla niemowlaka najlepiej ustawić tak, by było widoczne z każdego miejsca w sypialni. Rodzice powinni w łatwy i szybki sposób móc się do niego dostać. Poszczególne części muszą być gładkie, bez ostrych kantów i innych niebezpiecznych elementów, by uniknąć zagrożenia. Jeżeli szukasz łóżeczka dla dzieci, zajrzyj na Baby Boo, gdzie stworzyliśmy kolekcję zarówno dla maluchów, jak i starszych dzieci. Znajdziesz w niej klasyczne, drewniane meble, a także nowoczesne modele w zależności od indywidualnych potrzeb. 

Sypialnia z łóżeczkiem dla dziecka i niezbędnymi akcesoriami 

Równie istotnym elementem jest zainwestowanie w przewijak i minimum jedną dodatkową komodę na niezbędne akcesoria. Jeśli wasz pokój, jest niewielkich rozmiarów zamiast komody lub szafy, zamontujcie wiszącą półkę, która nie zajmie aż tyle miejsca, a zmieści potrzebne rzeczy. Gdy dziecko podrośnie, możemy także wyposażyć sypialnię w pojemniki na zabawki, dzięki czemu nauczymy je porządku i unikniemy bałaganu. 

Dobór kolorów w pokoju dziecka 

Poza umeblowaniem sypialni, zwróćcie uwagę na dobór kolorów, które nie powinny być zbyt intensywne i rozpraszające. Najlepiej trzymać się stonowanych barw w kolorach ziemi takich jak: beż, krem, czy jasne odcienie brązu. Dzięki temu wprowadzamy do pokoju poczucie harmonii i spokoju – szczególnie ważne z perspektywy noworodka. Na blogu Baby Boo przeczytacie więcej na temat psychologii kolorów w pokoju dziecka. 

W wirze zakupów nie zapomnijcie jednak, że dla malucha liczy się przede wszystkim wasza obecność i poświęcony mu czas. Jak widać, zamiast urządzania odrębnego pokoju, wystarczy wstawić do sypialni kilka funkcjonalnych mebli. Dzięki temu z pewnością nic nie umknie waszej uwadze. 

Dodaj komenatrz

0