bread 1
  >  Inspiracje   >  Domowy plac zabaw. 5 pomysłów jak zrobić plac zabaw dla dzieci w domu
Domowy plac zabaw

Domowy plac zabaw. 5 pomysłów jak zrobić plac zabaw dla dzieci w domu

Dobra zabawa jest dla najmłodszych najważniejsza! Jeśli chcesz im zapewnić rozrywkę, musisz zadbać o to, aby pobudzać ich kreatywność. Domowy plac zabaw sprawi, że dziecko nigdy się nie będzie nudzić – a jak wiadomo, nie ma nic gorszego niż mocno znudzony maluch! Zobacz, jak zrobić domowy plac zabaw dla Twojej pociechy!

Plac zabaw w domu. Miejsce zabawy dla całej rodziny

Dzieci lubią kreatywne rozrywki, a rozbudowana wyobraźnia pozwala im widzieć, nawet w najprostszych rozwiązaniach, wiele potencjału! Jeśli zastanawiasz się, jak zbudować plac zabaw dla dziecka w domu lub mieszkaniu, to wcale nie potrzebujesz ani wiele miejsca, ani dużego budżetu. Wiele miejsc do zabawy możesz przygotować z tego, co masz pod ręką! W takim domowym placu zabaw mogą bawić się wszyscy domownicy, bez znaczenia na wiek.

Zalety domowego placu zabaw

Dlaczego w ogóle warto zbudować domowy plac zabaw dla dziecka? Aktywność fizyczna jest dla dzieci bardzo ważna, zabawa to nie tylko rozrywka, ale sposób na rozwijanie nowych umiejętności. Plac zabaw w domu to świetna okazja do potrenowania chwytu, równowagi, koordynacji oko-ręka, naukę samodzielności i zabawę w odgrywanie różnych ról społecznych. Co więcej, plac zabaw w domu jest niezależny od pogody i aktualnych obostrzeń, można więc w domu bawić się bez ograniczeń.

Jak zrobić plac zabaw dla dzieci w domu?

Zobacz, jakie pomysły na plac zabaw dla dzieci przygotowaliśmy dla Twojej rodziny!

1. Drabinki do wspinaczki.

Jeśli masz możliwość, możesz pokusić się o zamontowanie pewnych elementów na stałe. Doskonałym wyborem będą drabinki przymocowane do ściany. Nie zajmują wiele przestrzeni, a mogą być wykorzystywane do wspinaczki, ćwiczeń i różnych zabaw. Pod drabinkami gimnastycznymi koniecznie połóż materac na wypadek upadku!

2. Domowa baza.

Kto z nas za dziecka nie bawił się w bazę? To jeden z najprostszych sposobów na zabawę, ale na pewno ucieszy każde dziecko! Do tego wystarczy tylko kilka minut na zbudowanie domowej fortecy. Potrzebne są tylko krzesła lub fotele, na które zarzucić można koc lub kołdrę  i gotowe! A jeśli w domu masz stary, nieużywany namiot, może czas go postawić w salonie i pozwolić dzieciom korzystać z niego jako z bazy? Na pewno będą zachwycone!

3. Materac – i fikołki są niestraszne!

Dzieci uwielbiają wygłupy i często nie zwracają uwagi na potencjalne ryzyko upadku. Warto zadbać nie tylko o dobrą zabawę, ale też bezpieczeństwo. Domowy plac zabaw dla dzieci nie może istnieć bez materaca, na którym bezpiecznie można skakać, wykonywać przewroty i różne akrobacje. Dziecko będzie bezpieczne, a rodzice będą mogli czuć się spokojnie.

4. Zabawa w tunelach.

 Jak zrobić plac zabaw dla dzieci w domu i zostać najlepszym rodzicem na świecie? Tekstylne, gotowe do rozłożenia tunele są łatwe w montażu, a kiedy dzieci zakończą zabawę, to ich złożenie będzie kwestią kilku minut. Przy tym dają wiele frajdy. Można je dowolnie łączyć, zapewniając tym samym dziecku rozrywkę na długie godziny.

5. Zjeżdżalnia – dla małych i dużych.

Przy większej ilości miejsca, możesz pokusić się także o zamontowanie w domu zjeżdżalni. Może ona być wolnostojąca, albo połączona z piętrem łóżka piętrowego! Twoja pociecha będzie zachwycona!

Dodaj komenatrz

0