bread 1
  >  Porady   >  Pokój dla małej dziewczynki – fajne pomysły dla córki
Pokój dla dziewczynki - jak wybrać meble

Pokój dla małej dziewczynki – fajne pomysły dla córki

Urządzenie pokoju dziecięcego to nie taka prosta sprawa! Szczególnie kiedy ma mieszkać w nim mała księżniczka. Pod uwagę musisz brać bowiem nie tylko wygodę czy trendy wnętrz, ale też preferencje dziecka. Im większe dziecko, tym więcej będzie miało do powiedzenia. Zobacz, jak zaprojektować pokój dla dziewczynki tak, aby zarówno rodzice, jak i pociecha, byli z niego zadowoleni.

Idealne meble dla dziecka

Urządzanie pokoju dla dziecka jest wielkim wyzwaniem – nawet dla tych, dla których aranżacja wnętrz jest podstawą życia zawodowego. Pokój dziecięcy musi przecież być wnętrzem ładnym i bezpiecznym, które w pełni będzie dopasowane do potrzeb dziecka. Największym problemem okazują się tu zazwyczaj meble dla dzieci, które nie mogą być ani zbyt wielkie, ani zbyt małe. Jak jednak dobrać wielkość? Czy pomysł na pokój dla dziewczynki zaczynać się powinien od dokładnego zaprojektowania wysokości wszystkich mebli?

Czy, skoro dziecko szybko rośnie, trzeba się nastawić na ciągłą wymianę mebli w pokoju dziecięcym? Nie! Wystarczy w porę wybrać takie meble, które będą rosnąć razem z maluchem. Wielkim powodzeniem cieszą się obecnie podwójne łóżka dla dzieci, które znajdą zastosowanie szczególnie w małych pokojach. Stanowią one odpowiednie rozwiązanie w sytuacji, gdy pokój jest dzielony przez dwójkę dzieci.

Bardzo istotną kwestią jest również wybór odpowiedniego biurka dla dziecka. To na nim nasza pociecha rozpoczyna swoją przygodę z edukacją. Powinno być zatem komfortowe oraz funkcjonalne. Dodatkowe elementy, takie jak szuflada czy półka pozwolą na przechowywanie najważniejszych rzeczy tuż pod ręką, zachowując przy tym porządek na blacie biurka.

Jak urządzić pokój dla dziewczynki?

Pokój dziecięcy dla dziewczynki, która ma 2-3 lata nie jest wielkim wyznawaniem, ponieważ w tym wieku preferencje dzieci nie są jeszcze rozległe, z łatwością udaje się więc rodzicom przeforsować wybrane rozwiązania. Problem zaczyna się później, szczególnie w wieku przedszkolnym, kiedy dzieci zaczynają budować własne upodobania i mają do powiedzenia więcej w kwestii tego, co chcą widzieć w swoim pokoju. Oprócz funkcjonalności rodzice czasami są zmuszeni do zgodzenia się na rozwiązania, które tylko ładnie wyglądają, ale nie sprawiają, że korzystanie z pomieszczenia staje się łatwiejsze.

Nie zapomnij jednak o tym, że to wciąż pokój dla dziewczynki, inspiracje do jego urządzenia mogą pochodzić właśnie od niej! Pozwól swojej córce wybrać kolor czy temat przewodni.

Pokój dla dziewczynki w wieku nastoletnim – czym się kierować?

W wieku nastoletnim dzieci zaczynają mocniej podkreślać swój styl. Jak urządzić pokój dla dziewczynki w tym wieku? Meble w pokoju nastolatki mogą mieć już “dorosłe” rozmiary, można więc postawić na rozwiązania, które już nie rosną z dzieckiem. Szczególnie ważne jest uwzględnienie miejsca na naukę i wypoczynek.

Nastolatki czasami mają szalone pomysły, jak na przykład urządzenie pokoju w czerni czy czerwieni, jednak rodzice powinni czuwać nad tym i niekoniecznie pozwalać na najbardziej ekstrawaganckie pomysły – w zbyt przytłaczających wnętrzach trudniej wypocząć.

0