bread 1
  >  Porady   >  Szafa czy komoda do pokoju dziecięcego? Czym kierować się przy wyborze
aranzacja hipcio

Szafa czy komoda do pokoju dziecięcego? Czym kierować się przy wyborze

Pokój dziecięcy to nie tylko miejsce na sen dziecka, ale też miejsce, które musi bez problemów zmieścić wiele ubrań oraz zabawek. Dlatego często rodzice zadają sobie pytanie – szafa czy komoda w pokoju dziecięcym? Które rozwiązanie jest lepsze dla dziecka?

Szafa a komoda

Stojąca i pojemna szafa, a może wygodna komoda z licznymi szufladami (i łatwiejszym sortowaniem rzeczy)? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, czasami szafa do pokoju dziecięcego będzie o wiele lepszym wyborem niż komoda dziecięca. W innych sytuacjach to komoda sprawdzi się lepiej, będzie wygodniejsza i bardziej funkcjonalna. Wszystko zależy bowiem od tego, jakie przedmioty chcemy w niej chować i jaka ilość miejsca jest dostępna w pokoju dziecięcym.

Jaka szafa dla dziecka?

Szafa do pokoju dziecięcego musi być przede wszystkim funkcjonalna i pojemna, aby zmieścić nie tylko odzież, ale także zabawki i akcesoria. Najczęstszym wyborem są szafy z drążkami i szufladami, które pozwalają na powieszenie kurtek i odzieży, a jednocześnie umożliwiają przechowywanie i sortowanie wielu innych przedmiotów. Wygodnym rozwiązaniem na pewno będzie szafa przesuwna, która ma dużą pojemność i na pewno pomieści wszystko to, co potrzebne.

Jaki styl i kolor najlepszy jest dla dzieci? Biała szafa dla dziecka jest modelem uniwersalnym, który będzie pasować do różnego stylu wnętrz. Częstym wyborem są również szafy kolorowe lub z grafikami, które stworzą bajkowy klimat wnętrza. Przy wyborze warto pod uwagę brać także zdanie dziecka, w końcu to jego pokój!

Komoda do pokoju dziecięcego

Komoda to praktyczne rozwiązanie, które pozwala na łatwe przechowywanie wielu rzeczy. Ze względu na liczne szuflady to rozwiązanie jest szczególnie często wybierane przez rodziców małych dzieci, ale może być równie dobrze używane w pokoju starszych dzieci.

Ten mebel będzie wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym – ze względu na niewielkie rozmiary dziecko bez problemów z łatwością samodzielnie będzie mogło wyciągać ubrania czy zabawki z wnętrza komody. Komoda często jest też uzupełnieniem szafy w pokoju dziecięcym.

Bezpieczne i funkcjonalne

W przypadku dzieci liczy się jednak przede wszystkim bezpieczeństwo. Szafa i komoda powinny być wykonane z bezpiecznych dla dzieci materiałów i malowane atestowanymi farbami. Bardzo ważna jest ich stabilność – meble nie mogą spaść na dziecko, a półki powinny być zamontowane w taki sposób, aby wspinaczka po nich nie była możliwa.

Dla bezpieczeństwa malucha warto pomyśleć o zastosowaniu dodatkowych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo. Dobrym pomysłem jest na przykład przymocowanie komody lub szafy wkrętami do ściany.

Urządzając pokój dla dziecka, warto zwrócić uwagę na maksymalne  wykorzystanie przestrzeni w pokoju. Szafa wnękowa dla dziecka to przykład rozwiązania, które pozwala na wykorzystanie kształtu pokoju w celu poprawy jego funkcjonalności.

Szafa czy komoda? Wybór należy do Ciebie! Pamiętaj jednak o tym, aby postawić na wygodę, bezpieczeństwo i modny wygląd w pokoju dziecięcym!

0